pon. - pt.: 8.00 - 20.00; sobota: 8.00 - 14.00
pon. - pt.: 8.00 - 20.00; sob.: 8.00 - 14.00
Emila Czaplińskiego 30A, Lublin
Skuteczna & Bezbolesna

Depilacja Laserowa

Skuteczna i bezbolesna
depilacja laserowa w Lublinie!

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania włosów, wykorzystująca skoncentrowane światło laserowe. Proces polega na tym, że laser emituje światło, które jest absorbowane przez melaninę (barwnik) we włosach. To światło przekształca się w ciepło, które niszczy komórkę włosową, zapobiegając jej wzrostowi w przyszłości.

W Villa Rosa Lublin depilację laserem przeprowadzamy dbając o komfort i bezpieczeństwo naszych Klientów. Stawiamy na nowoczesny sprzęt, odpowiednio wykwalifikowany personel oraz profesjonalne, indywidualne podejście do usług kosmetycznych.

Jak działa laser na owłosienie?

Wiązka lasera zostaje wychwycona przez barwnik włosa (melaninę), co powoduje podgrzanie struktury włosa i w efekcie jego termiczne uszkodzenie wraz z korzeniem („cebulką”) i wszystkimi strukturami odpowiedzialnymi za ich wzrost.

Depilacja laserowa Villa Rosa Lublin. Jak wygląda zabieg?

Zabieg depilacji laserowej obejmuje kilka kroków. Przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej, zwykle przeprowadzana jest konsultacja. W tym czasie omawiane są oczekiwania, przeciwwskazania, zalecenia przed i pozabiegowe oraz ustalana jest liczba sesji potrzebnych do osiągnięcia pożądanego efektu.

Osoba, która decyduje się na depilację laserową, musi unikać opalania i niektórych procedur kosmetycznych na skórze przed zabiegiem. Zaleca się również ogolenie obszaru poddawanego depilacji maszynką na dzień przed zabiegiem, aby laser mógł skuteczniej dotrzeć do mieszka włosowego.

Sama procedura polega na przesuwaniu głowicy lasera w obszarze poddawanym depilacji. Laser emituje impulsy światła, które są absorbowane przez pigment w włosach, przekształcając się w ciepło i niszcząc mieszki włosowe. Podczas zabiegu zarówno Klient, jak i operator lasera noszą specjalne okulary chroniące oczy przed światłem laserowym.

Czas trwania zabiegu zależy od depilowanego obszaru – może to być kilka minut dla małych obszarów, takich jak wąsik, do godziny lub dłużej dla dużych obszarów, takich jak plecy czy nogi. Bezpośrednio po depilacji laserowej skóra może być lekko zaczerwieniona.

Ważne jest unikanie słońca i stosowanie kremów z filtrem UV – zwłaszcza na depilowanym obszarze ciała, a także unikanie niektórych kosmetyków zgodnie z zaleceniami specjalisty. Ponieważ włosy rosną w cyklach, wymagane są kolejne sesje, aby skutecznie zredukować ich wzrost. Zwykle kolejne zabiegi rozłożone są w czasie i odbywają się co kilka tygodni.

Najnowocześniejszy laser w Lublinie. Poznaj niesamowitą moc Mediostar Next!

Mediostar Next to nowoczesny laser diodowy. To najszybszy i najskuteczniejszy laser na świecie, którego szczególną cechą jest możliwość bezbolesnego usuwania owłosienia. Niemiecka jakość w parze z najnowocześniejszą technologią!

Laser diodowy do depilacji laserowej Mediostar Next to bezbolesna, skuteczna i szybka depilacja laserowa, którą wykonywać można przez cały rok, również na opalonej skórze

laser diodowy do depilacji laserowej

Jest to najnowszy laser diodowy wysokiej mocy stosowany w zabiegach:

  • trwałego usuwania owłosienia,
  • fotoodmładzania,
  • niwelowania trądziku,
  • napinania skóry,
  • usuwania pigmentacji.

Nowoczesny, doskonały system chłodzenia, bazujący na ogniwach Peltiera sprawia, że depilacja tym sprzętem jest bezbolesna oraz niezwykle efektywna. Chłodzenie skóry możliwe jest przez zimną metalową sondę. Aluminium, z którego wykonana jest sonda, daje osiem razy lepszy efekt chłodzenia w porównaniu z szafirem, używanym w innych laserach diodowych. System chłodzenia wykazuje natychmiastową gotowość po włączeniu.

W naszym salonie urody Villa Rosa Lublin depilacja laserem staje się czystą przyjemnością!

Uwaga! Zabieg może być odczuwalny przy obniżonym progu bólowym, menstruacji, złym samopoczuciu lub u osób z ciemnym, gęstym i mocnym owłosieniem.

Villa Rosa Lublin – depilacja laserem. Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją oraz wykonaniem próby laserowej.
Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana, nieperfumowana, bez makijażu.

Na kilka tygodni przed zabiegiem zalecane jest unikanie metod usuwania włosów u nasady, takich jak woskowanie czy wyrywanie pęsetą. Obszar golimy maszynką na 24 godziny przed sesją. Pozwala to laserowi skuteczniej docierać do mieszka włosowego, jednocześnie minimalizując ryzyko oparzenia skóry.

Konieczne jest poinformowanie specjalisty, który wykonuje zabieg depilacji laserem, o przyjmowanych lekach. Niektóre z nich, zwłaszcza te zwiększające wrażliwość skóry na światło, mogą zwiększać ryzyko skutków ubocznych. Przed poddaniem się depilacji laserowej warto skonsultować z lekarzem kwestię aktualnie stosowanych leków. Jakiekolwiek problemy skórne lub ogólne problemy zdrowotne także należy zgłosić osobie wykonującej zabieg przed jego rozpoczęciem.

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

Po wykonanym zabiegu laserem, zaleca się unikanie promieni słonecznych oraz zabezpieczanie miejsc depilowanych przy pomocy kremów z filtrem UV przez kilka dni. Obszaru poddanego zabiegowi nie powinno się depilować przed następną wizytą, zamiast tego lepiej użyć maszynki do golenia. Zaczerwienioną i podrażnioną skórę można smarować maścią Bepanthen, Alantan, Panthenol lub innymi, o łagodzącym działaniu.

Po około 1-2 tygodniach włosy powinny powoli wypadać, wykruszać się.

Po zabiegu laserem w Villa Rosa Lublin nie zaleca się stosowania niektórych kosmetyków, takich jak peeling chemiczny, brązery i samoopalacze, kremy z retinolem. Niewskazane jest także stosowanie leków światłouczulających, retinoidów, leków antydepresyjnych, psychotropowych i sterydów.

DEPILACJA LASEROWA – Cennik

MEDIOSTAR NEXT – DEPILACJA LASEROWA CENA
Wąsik 120 zł
Bródka 120 zł
Baki 140 zł
Policzki 140 zł
Szyja 150-300 zł
Kark 150-300 zł
Plecy 350 zł
Tors 300 zł
Brodawki 150 zł
Pachy 150 zł
Ramiona 200 zł
Przedramiona 200 zł
Dłonie 150 zł
Brzuch 200-300 zł
Kresa biała 150 zł
Bikini płytkie 200 zł
Bikini głębokie 200 zł
Pośladki 300 zł
Łydki 300 zł
Uda 300 zł

 

DEPILACJA LASEROWA – Cennik
5 zabiegów w pakiecie

Bikini 900 zł
Całe Nogi 2700 zł
Łydki 1300 zł
Pachy 700 zł
Wąsik lub Bródka 550 zł

 

Nowe PAKIETY: (5 zabiegów na każdą partię ciała w pakiecie)
ŁĄCZONE PAKIETY WYCHODZĄ JESZCZE TANIEJ !!!

Bikini + Pachy 1300 zł zamiast 1600 zł 
Łydki + Pachy 1700 zł zamiast 2000 zł
Bikini +Łydki + Pachy 2400 zł zamiast 2900 zł
Całe nogi + Bikini + Pachy 3500 zł zamiast 4300 zł
Wąsik + Bródka 800 zł zamiast 1100 zł

Villa Rosa - Laser Lublin. Najczęściej zadawane pytania

Ile zabiegów należy wykonać?

Ilość wykonywanych zabiegów laserem w naszym salonie w Lublinie jest uzależniona od kilku czynników, takich jak faza wzrostu włosa, ilość melaniny we włosie czy grubość włosków poddawanych depilacji.

Depilacja wymaga od 4 do 5-8 zabiegów. Depilację twarzy powtarzamy co 4-6 tygodni, a ciała co 6-8 tygodni.

Oferujemy także skuteczne zabiegi niwelujące trądzik. Przy tego typu usłudze wykonujemy od 3 do 4 zabiegów najlepiej raz w tygodniu. Uwaga! Zabieg na trądzik może być bardziej odczuwalny i boleśniejszy.

Fotoodmładzanie laserem – od 3 do 4 zabiegów, osoby w wieku od 25 do 40 lat raz w miesiącu, osoby powyżej 40 lat – co 2 tygodnie.

Dlaczego zabiegi powtarzamy?

Włosy w danym momencie nie znajdują się w tej samej fazie cyklu. Cykl dzieli się na trzy fazy:
anagen – faza aktywnego wzrostu,
katagen – faza degradacji,
telogen – faza spoczynku.

Każdy laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu. Ponieważ przejście włosów w poszczególne fazy nie odbywa się synchronicznie musimy powtarzać zabieg dla jego pełnej skuteczności.

Kiedy zauważę redukcję owłosienia?

Redukcja owłosienia widoczna jest z zabiegu na zabieg. Każdorazowo udaje się zlikwidować 20-30% włosów. Klient dostrzega efekty, kiedy odsetek ten osiągnie około 50%, co ma najczęściej miejsce po trzecim zabiegu.

W czym przeszkadza mechaniczne usuwanie włosów przed zabiegiem?

W trakcie pęsetkowania, woskowania lub przy korzystaniu z depilatora mechanicznego, usuwamy łodygę włosa, w której znajduje się melanina. Pozbawiamy tym samym laser elementu, na który ma działać. W skórze pozostają nadal komórki rozrodcze, więc włos ten z pewnością odrośnie.

Dlaczego włosy przed zabiegiem powinny być zgolone?

Wystające ponad powierzchnię skóry włosy będą pochłaniały część energii emitowanej z lasera, zamiast pozwolić wiązce światła na wniknięcie w głąb skóry. W ten sposób zniszczony zostanie nie tylko sam włos, ale również macierz, pochewka i wszystkie struktury odpowiadające za jego odrost.

Czy włosy znikną na zawsze?

Po wykonaniu serii zabiegów możemy trwale usunąć około 80-90% owłosienia. 10-20% to włosy, które mogą odrosnąć w ciągu życia (przy zachwianiu gospodarki hormonalnej: w czasie ciąży, podczas przyjmowania leków hormonalnych, w okresie przekwitania). Z reguły jednak jest to niewielka liczba włosów (włosy delikatne, jaśniejsze, meszkowe), które w razie potrzeby również można usunąć laserem.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegów laserem?

Mimo tego, że depilacja laserem jest zabiegiem bezpiecznym, istnieją jednak pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Są to:

– korzystanie z brązerów i samoopalaczy (należy zaprzestać stosowania na 2 tygodnie przed zabiegiem),
– ciąża i karmienie piersią,
– rumień, zaczerwienienie i swędzenie po opaleniźnie,
– używanie kremu z retinolem (należy przestać używać na 3 tygodnie przed zabiegiem),
– stosowanie leków światłouczulająców, retinoidów,
– przyjmowanie leków antydepresyjnych, psychotropowych i sterydów,
– przyjmowanie antybiotyków (zabieg można wykonać najwcześniej po tygodniu od zakończenia leczenia),
– picie ziół i herbatek (np.wyszczuplających) z dziurawcem i nagietkiem (należy przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem),
– depilacja woskiem, pastą cukrową, depilatorem i pęsetą (nie stosować na 4-8 tygodni przed zabiegiem, tylko maszynka!)
– skłonność do przebarwień, zaburzenia pigmentacji,
– bielactwo, łuszczyca,
– peelingi chemiczne (odczekać minimum 4 tygodnie od użycia),
– cukrzyca,
– epilepsja,
– choroby serca, nowotworowe, endokrynologiczne.

Wypróbuj nowoczesne zabiegi laserem w Villa Rosa Lublin!

Depilacja laserowa w naszym salonie urody w Lublinie to jedna z najchętniej wybieranych usług. Poznaj moc nowoczesnego sprzętu, który sprawi, że depilacja laserem będzie w pełni komfortowa i bezbolesna. Zaufaj doświadczeniu i wiedzy naszego personelu i zobacz różnicę już po kilku zabiegach!

Zarezerwuj wizytę już dziś!

Call Now Button